• Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kaliszu

  Uczniowie SP nr 9 zaangażowali się w pomoc dla Kasisi świątecznym kolędowaniem!

   

  Wsparcie 14.02.2017r.: 350,0zł

  Wsparcie z bonów dla Spiżani Kasisi: 360zł

  Poniżej przedstawiamy nadesłaną do nas fotorelację:

  W tym roku po raz pierwszy, kolędnicy misyjni, czyli członkowie Koła Misyjnego z naszej Szkoły nawiedzili mieszkańców osiedla Rajsków. Wszystko rozpoczęło się 6 stycznia 2017 podczas Eucharystii o godz. 11 gdy nastąpiło uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Kolędowało 11 dzieci przebranych za Świętą Rodzinę, pasterzy, aniołów i dzieci z Tajlandii. Prowadziła nas Gwiazda Betlejemska. Mieszkańcy nie żałowali ofiar na cele misyjne i słodyczy na pokrzepienie kolędników. Chociaż mróz dał się nam we znaki to jednak zapał misyjny i chęć spełnienia przyjemności innym, rozweselenia i przepowiadanie Dobrej Nowiny o Narodzeniu Syna Bożego rozgrzewały nasze serca i stopy podczas wędrowania od domu do domu. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami swe mieszkania i serca. Mamy nadzieję, że kolędowanie w przyszłym roku będzie jeszcze bardziej owocniejsze i okazalsze.

   

  Otrzymaliśmy kolejne wsparcie od uczniów!

  Wsparcie 08.03.2017r.: 180,0zł

   

  Zadanie nr 2 - Zaskocz Nas

  data: 24.05.2017r.

  wsparcie: 1200zł

  wsparcie z bonów: 234zł

   

  Poniżej zamieszczamy nadesłaną do nas fotorelację:

  Lekcja nt. budowania Relacji Międzyludzkich na podstawie relacji, jakie tworzą nasi Przyjaciele z Kasisi została przeprowadzona we wszystkich klasach edukacji wczesnoszkolnej naszej Szkoły. Dzieci mile zaskoczone nowymi formami pozdrowień bardzo szybko je przejęły dla siebie i na szkolnym korytarzu można było zauważyć pozdrowienia afrykańskie (szczególnie wobec siostry katechetki). Następnie przeniosły je na grunt rodzinny budząc duże zainteresowanie dziadka i babci:)
  Zasiane ziarno niesienia pomocy rówieśnikom z Kasisi zaczęło szybko kiełkować nowymi pomysłami OZŁACANIA KASIS. Dzieci postanowiły wrzucać do puszki pieniążki za stracone ząbki, które otrzymywały od „WRÓŻKI ZĘBUSZKI” (150 zł)
  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci zawsze kończyły się informacją jak i gdzie można wspierać Kasisi. Dziewczynki z Koła Misyjnego z radością stały przy wyjściu z kościoła trzymając firmową puszkę:) (800 zł)
  Po zapoznaniu się, co można zrobić z surowców wtórnych, dziewczynki z Koła Misyjnego uszyły ze zbędnych kawałków materiału małe słonie, kawałeczkami kolorowego papieru oklejały puszki po napojach i powstały w ten sposób kolorowe grzechotki a z resztek włóczki uszyły barwne laleczki. Wszystko można było podziwiać i kupować na kiermaszu misyjnym podczas szkolnych zebrań z rodzicami oraz przy parafialnym kościele podczas Białego Tygodnia po I Komunii Świętej. (250 zł)

   

  Partnerzy