• Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie dołączyli do grona szkół biorących udział w pełnej wersji "Ozłacamy Kasisi". Przechodząc kolejno przez 9 zadań uczniowie mają szansę na zwycięstwo w kategorii skuteczność oraz stopień rywalizacji.

Trzymamy kciuki i życzymy fantastycznej afrykańskiej przygody!

Zadanie nr 1: Święta w Kasisi

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie pomyślnie zakończył zadanie "Święta w Kasisi". Bardzo się cieszymy i gratulujemy pierwszych sukcesów :)

wsparcie z kiermaszu: 728,70 złotych

wsparcie z bonów: 160 złotych

data: 10.01.2016

Uczniowie podjęli się również realizacji bonów Wielkanocnych:

wsparcie z bonów: 319 złotych

data: 10.04.2016

W związku z realizacją zadania z przyjemnością przyznajemy 1 serce z Drzewka Kasisi :)

Jeszcze raz dziękujemy, a poniżej zamieszczamy nadesłaną do nas relację:

Kiermasz świąteczny odbywał się jako impreza towarzysząca "Szkole dla rękodzieła". Wszystkie kartki oraz artykuły np specjalnie ozdobione zeszyty, choinki zostały przygotowane przez uczniów uczęszczających na lekcje Etyki oraz rodziców: ręcznie robione świece z pszczelego wosku,haftowane zakładki.Jedna z babć wykonała piękne, ręcznie malowane kafle z aniołami.
    Podczas kiermaszu zorganizowaliśmy stoisko, na którym każda chętna osoba mogła dowiedzieć się o fundacji i wypełnić wybrany przez siebie bon.

Zadanie nr 2: Spiżarnia dla Kasisi

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie pomyślnie zakończył zadanie "Spiżarnia dla Kasisi ". Bardzo się cieszymy i gratulujemy :)

wsparcie: 230 złotych

data: 10.01.2016

W związku z realizacją zadania z przyjemnością przyznajemy 1 serce z Drzewka Kasisi :)

Jeszcze raz dziękujemy, a poniżej zamieszczamy nadesłane do nas materiały:

Dzieci oprócz zadań wykonały zaproszenia na tradycyjną, polską ucztę dla dziecka z Kasisi. Miały za zdanie narysować siebie i dziecko z Kasisi podczas posiłku w Polsce.

Zadanie nr 3: Adoptuj z sercem

data: 24.03.2016

Dzieci miały za zadanie zaprosić dziecko z Kasisi do siebie do domu i spędzić czas tak jak najbardziej lubi. Jak widać każdy miała do zaproponowania coś innego. Podczas zajęć "czarowaliśmy" aby każda propozycja spełniła się...

Zadanie nr 4: Garaż

wsparcie: 120 zł

Zapraszamy na relację:

Moje dzieci nie ograniczyły się do wykorzystania szablonów-jak zawsze. Wyobraźnia poszła w ruch i i do zawieszek do samochodu zostały wykorzystane stare płyty CD oraz kolorowe sznurki. Prace wyszły przecudne :)

Zadanie nr 5: Rozpieszczalnik

wsparcie: 140zł

data: 24.03.2016

Wszystko zaczęła się od niepotrzebnych gazet.Tak jak przy każdej pracy moim super dzieciakom nie wystarczył szablon przekazany przez fundację, w ruch poszły nożyczki, kleje i wyobraźnia.Przestrzeń tez nie stanowiła problemu. Do "zarejestrowania" śmiałych marzeń potrzebna była nawet podłoga...Jak się okazuje, nie ma znaczenia w jakim miejscu na świecie mieszka dziecko-wszystkie maja marzenia, bardzo często podobne do siebie.

Zadanie nr 6: Kasiska wywiadówka

wsparcie: 40zł

data: 24.03.2016

Przygotowanie do wywiadówki zaczęliśmy bardzo wcześnie. Praca została przydzielona konkretnym grupom i była kontynuowana nawet w domach. Okazuje się, że to zadanie było nie lada wyzwaniem dla samych dzieci-współpraca to trudna sprawa ale udało się.
    Spotkanie z rodzicami to też wspaniała przygoda. Największą "atrakcją" było spotkanie z Anną Marią Wesołowską, która mimo napiętego grafiku miała czas aby przyłączyć się do akcji.
    Było to pierwsze zadanie, które musiało być w całości poprowadzone przez dzieci ponieważ ja musiałam uczestniczyć w spotkaniu z rodzicami.
    Dzieci przygotowały plakat informujący czym zajmuje się fundacja, wykonały wspaniała girlandę, która towarzyszy nam we wszystkich akcjach organizowanych po wywiadówce.
    Na stoisku rozdawane były ulotki, aby każdy w domu mógł zgłębić temat.
    Okazuje się, że rodzice dzieci z naszej szkoły słyszeli o fundacji, a więc nasze akcje informacyjne przynoszą efekty.

Zadanie nr 7: Świętuj z nami

wsparcie: 200zł

data: 24.03.2016

Świętuj z nami spędzało nam sen z powiek bo co tu świętować w szkole w której świętuje się wszystko? No i wymyśliliśmy "Święto Domowej Babeczki", które połączyliśmy z kiermaszem świątecznym na którym rozdawaliśmy bony i dalej informowaliśmy o fundacji i dzieciakach.
    Było słodko, smacznie i wesoło :)

Zadanie nr 8: Zaskocz nas

wsparcie: 100zł

data: 24.03.2016

Zaskocz nas, dosłownie zaskoczyło nas i to bardzo pozytywnie.Nie ukrywam, że największym marzeniem moich dzieci jest pojechać do Kasisi i spotkać się z tamtejszymi dzieciakami. Wymyśliliśmy, że po takim pobycie wydamy album ze zdjęciami, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczymy na dzieci i kolejne wyjazdy wolontariackie. To pierwszy pomysł mojej Zuzi Jarząbek, uczennicy klasy III Komorowskiego Gimnazjum.
    Po takim pobycie wykorzystalibyśmy nasze doświadczenia na to aby prowadzić lekcje w różnych szkołach i zbierać fundusze na dzieci. Największe marzenie  ale jeszcze nie na dzisiaj. Jednak już zakiełkował i nic nie powstrzyma nas przed jego realizacją.

Zadanie nr 9: Zaproszenie dla VIPa

Gratulujemy wykonania ostatniego zadania!

data: 01.04.2016

Poniżej zamieszczamy nadesłaną fotorelację:

Relacja z przygotowań do wysłania zaproszeń do wybranych przez dzieci VIPÓW.
     Jak widać dla każdego inna osoba jest ta najważniejszą, z którą chciałaby/chciałby się spotkać.

Tekst uczennicy Martyny Kalinowskiej do VIP-a, Michała Grodeckiego:

Relacja z II Wielkiego Finału:

Wsparcie: 1675,08 zł

data: 07.07.2016 r.