• Zespół Szkół w Prusinowicach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Prusinowicach wsparli spiżarnię Kasisi!

wsparcie na spiżarnię: 412 zł

data: 02.01.2017r.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w projekt "Adoptuj z sercem" oraz wparcie Spiżarni dla Kasisi poprzed realizację bonów!

Wsparcie z adopcji:

09.12.2016r.: 25zł

10.01.2017r.: 25zł

02.02.2017: 25zł

06.03.2017: 25zł

06.04.2017: 25zł

06.05.2017: 25zł

Wsparcie z bonów: 50zł

Wsparcie na spiżarnię Kasisi: 20zł

Dziękujemy za kolejne wsparcie Kasisi!

wsparcie: 160 zł

data: 24.02.2017r.

Ofiara od grupy kolędniczej : 120,00 złotych

Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już w okresie Bożego Narodzenia wystawili jasełka dla społeczności lokalnej. W przysłowiowym koszyczku znalazło się 120 złotych, które przekazaliśmy na konto Fundacji Kasisi.

Grosiki od przedszkolaków: 40,00 złotych

Dzieci przedszkolne  z grupy „Wiewiórek” i „Motylków”  pod czujnym okiem swoich Pan opiekunek  zbierały „grosiki” do skarbonek. W styczniu i lutym udało się zgromadzić łącznie 40,00 złotych. W liczeniu drobiazgów pomagali starsi koledzy.

Otrzymaliśmy kolejne wsparcie!

wsparcie: 340 zł

data: 07.03.2017r.

Zadanie nr 1  - Relacje Międzyludzkie

wsparcie: 605 zł

data: 26.04.2017r.

Szkoła jest  miejscem, w którym spotykają się dzieci pochodzące z domów o różnych systemach wychowania i  wartości. Stąd istnieje potrzeba zbudowania odpowiednich relacji, aby wszystkim pracowało się i uczyło  tutaj dobrze.  W związku z uczestnictwem w projekcie „Ozłacamy Kasisi” postanowiliśmy przyjrzeć się   również,  jak wygląda świat relacji międzyludzkich w Zambii i innych krajach afrykańskich. Realizację tego zadania rozpoczęliśmy od obejrzenia filmów przesłanych nam przez fundację  oraz  zapoznania  się z  Akademią  Kasisi. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami przygotowali plakaty promujące projekt i zamieścili je w różnych punktach  szkoły. Uczyliśmy się gestów, postaw  i słów, aby następnie wykorzystać je podczas dwóch akcji: kawiarenki  dla rodziców  oraz kina afrykańskiego zorganizowanego w ramach rekolekcji wielkopostnych. Było jak w prawdziwym kinie: z biletami zaprojektowanymi przez uczniów  na zajęciach komputerowych, popcornem i napojami. Zwroty chonde, zikomo czy pepani  okazały się być w tych sytuacjach bardzo przydatne. Otworzyliśmy również pierwszą skarbonkę i przeliczyliśmy jej zawartość.

Zadanie nr 2  - Kreatywność - Zaskocz nas

wsparcie: 1539,10zł

data: 26.04.2017r.

W trosce o to, aby informacja o realizacji projektu wyszła poza mury szkoły, postanowiliśmy  zaangażować  rodziców w prace nad zadaniem z Kreatywności.  Naszym celem było zorganizowanie parafialnego  kiermaszu wielkanocnego. W związku z tym zarówno rodzice jak również uczniowie przygotowali ozdoby na kiermasz. Zainspirowani filmem o nadawaniu   drugiego życia przedmiotom większość ozdób wykonaliśmy  z surowców wtórnych. Część z nich sprzedaliśmy na szkolnym „Targu afrykańskim”, a pozostałe na parafialnym kiermaszu.  Wraz  z ozdobami  rozdawaliśmy dorosłym  ulotki otrzymane od fundacji, a dzieciom baloniki.