Doris 19 l

Urodziny: 05.05.2004
W Kasisi od: 07.10.2005

Doris trafiła do Kasisi po śmierci matki, mając zaledwie rok. Kasisi to dla niej nie tylko dom, ale w dużym stopniu jedyna szansa na życie, Doris ma bowiem liczne problemy zdrowotne. Dziewczynka prócz leków pragnie także miłości i bliskości. Do walki z chorobami niezbędne są uwaga, czułość opiekunów i uznanie dla jej niezłomności.

MARZEC 2024
Od stycznia jest dumną uczennicą dziewiątej klasy. Spędziła wakacje u wujka, przeżyła prawdziwą przemianę. Podczas tego czasu bardzo się otworzyła, zaczęła mówić o swoich emocjach i przeżyciach. Jest wyraźne, że dojrzewa i coraz bardziej staje się świadoma siebie i swoich uczuć.
STYCZEŃ 2023
W wakacje ważyły się jej losy. Było ryzyko, że nie zaliczy roku. Czekaliśmy na wyniki egzaminów w wielkim napięciu. To byłby koniec jej edukacji. Na szczęście wszystko się udało. Doris zdała do ósmej klasy. Często się uśmiecha. Jest bardzo uczynna, najbardziej lubi pomagać w kuchni.
LIPIEC 2022
Chodzi do siódmej klasy. Jest w szkole specjalnej w Lusace, do Kasisi przyjeżdża na weekendy i dłuższe święta. Jej ulubionym przedmiotem jest matematyka, a podczas pobytu w Kasisi bardzo lubi pomagać w kuchni. Jej najlepsza przyjaciółka to Rachel. Największym marzeniem Doris jest zostać tłumaczem języka migowego i pracować w telewizji.
CZERWIEC 2021
Chodzi do szkoły, jest w szóstej klasie. Bardzo się zmieniła, wydoroślała, stała się pewna siebie i otwarta. Lubi matematykę, ale w przyszłości chce zostać nauczycielem angielskiego.
MAJ 2019
Chodzi do piątej klasy. Jest przewlekle chora. Należy do chóru, lubi sport. Jest bardzo spokojna i inteligentna.
GRUDZIEŃ 2016
Ma dobre wyniki, stan jej zdrowia się ustabilizował. Bardzo chętnie pomaga siostrze w przygotowywaniu leków.
CZERWIEC 2016
Chodzi do trzeciej klasy. Przestała chorować. Jest mocniejsza i zdrowsza.
GRUDZIEŃ 2015
Stan fizyczny i psychiczny naszej Doris bardzo się ostatnio poprawił. Ustąpiły dolegliwości związane z wątrobą, skończyło się obniżenie nastroju, Doris otworzyła się na relacja, szuka kontaktu, zaczęła się uśmiechać. Siostra Mariola stara się, by Doris  miała jak najwięcej wrażeń, zabiera ją na zakupy do Lusaki, na wycieczki do Chaminuki. Dziewczynka bardzo dobrze odnalazła się w szkole.
MAJ 2015
Stan zdrowia Doris bardzo się poprawił. Bardzo urosła. Zawsze pomaga Siostrze przy porannym i wieczornym rozdawaniu leków.

Babka wielkanocna

Babka wielkanocna

Komplet badań

Komplet badań

Witaminy

Witaminy

Kosz warzyw

Kosz warzyw

Kurczak

Kurczak

KINGA

Miki

Ewa

Natalia :)

Elżbieta i Mieczysław Samol

Agnieszka Seider

Magdalena Adam & Laura Roj

Agnieszka Gralec

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!