Mary 14 l

Urodziny: 12.02.2010
W Kasisi od: 27.06.2018

Mary mimo młodego wieku jest bardzo świadoma tragedii, która ją spotkała. Opuszczone w samym środku afrykańskiego buszu dziecko przywiozła do Kasisi policja. Mała na razie nic o sobie nie mówi. Nie wiemy, skąd jest, co się wydarzyło, wiemy jedynie, bo tak zwykle bywa, że kolejne dni w Kasisi pomogą jej odzyskać poczucie bezpieczeństwa i w końcu Mary opowie nam swoją historię. Dziewczynka jest chora i wygłodzona, ale na szczęście już bezpieczna.

LIPIEC 2023
13 lat – to już konkret i świadomość czego się chce. A jak do tego dołożymy nastoletnie nastroje i humory, to można nadziać się na burzę z piorunami ;) Na szczęście szybko mijają, a na twarzy Mary pojawia się uroczy, rozbrajający uśmiech, który tak bardzo lubimy. Na tę dziewczynę nie można się długo gniewać! Niedawno Mary przyjęła Pierwsza Komunię Św. Długo się przygotowywała do tej chwili, a kiedy przyszła, głęboko ją przeżyła.
MARZEC 2023
Jest czujnym obserwatorem kasiskiej rzeczywistości i chętnie o niej opowiada siostrom;) Bardzo często wspomina swoją podróż do Polski i miłych ludzi, których tam spotkała.
SIERPIEŃ 2022
Od tego roku jest już w normalnej szkole. Chodzi do pierwszej klasy. Wcześniej była w klasie specjalnej. Zrobiła duże postępy w nauce. Jest zawsze radosna, lubi grać w różne gry.
PAŹDZIERNIK 2021
Mary ma się dobrze. Nie ma już nawrotów choroby, chodzi do szkoły i cieszy się życiem.
CZERWIEC 2021
Chodzi do drugiej klasy z dziećmi specjalnej troski. Jest nieśmiała i cicha, ale też towarzyska. Dobrze radzi sobie w szkole.
MAJ 2019
Szukamy jej rodziców. Jeszcze nie zaczęła szkoły. Jest bardzo zamknięta, powoli zaczyna się uśmiechać i nawiązywać przyjaźnie, przyjmuje na stale leki.

Pączek DOBRA

Mary

Anna Wielgocka-Dudka

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!