W żadnym innym zakątku świata dzieci nie okazują tyle entuzjazmu wobec szkoły, co w Afryce. Nelly, choć niedawno chorowała, nie mogła doczekać się powrotu do zajęć i nauki alfabetu – układanie liter nie jest tylko zabawą, a tym, jak wyraża się jej marzenie o samodzielności.
Jej historia pełna była zakrętów i choć nasza Nelly jest już młodą kobietą, my cały czas widzimy w niej przede wszystkim nasze dziecko. Trafiła do nas, mając trzy miesiące, krótko po śmierci mamy. Była wtedy niewidoma i całkowicie sparaliżowana. Dzięki Waszemu wsparciu, przeszła kilka operacji (w tym dwie w Polsce!). Nie tylko odzyskała częściowo sprawność fizyczną, ale przede wszystkim widzi! Dlatego też prosimy – pamiętajcie o dodaniu swojego zdjęcia, adoptując Nelly.
Patrzymy na Nelly i myślimy, że trudno uwierzyć, jak szybko nasze dzieci rosną. Elisiah, który jeszcze niedawno był w przedszkolu, zaczął wczoraj drugą klasę. Ośmioletnia Dorcas poszła do trzeciej klasy i już widać, że w szkole czuje się jak ryba w wodzie. Dla naszych Kasisjan edukacja to przede wszystkim ogromna szansa, której nie mają zamiaru zmarnować, a najpiękniejszy prezent stanowi często nowa czytanka, wyprawka szkolna albo zajęcia dodatkowe.
I niech Was nie zmylą huśtające się maluchy, bowiem ich rozrywki mają dziś w sobie sporą dozę rywalizacji i strategicznego myślenia! Od rana trwa turniej gry w kamyki, który przerwać mógł tylko pyszny posiłek przygotowany przez mamies, a podarowany przez Was. Dziękujemy, że dbacie o zdrowie dzieci!
W Zakupach dla Kasisi, w Akademii Kasisi, na pierwszym miejscu znajdziecie wyprawki szkolne – a to dlatego, że w tej chwili nowy zeszyt, piórnik czy kredki są dla Kasisjan na wagę złota.
Jesteśmy dumni z tego, jak pilnie nasze dzieci notują i ile jest w nich entuzjazmu do nauki, a zeszyty to coś, czego nigdy nie powinno zabraknąć. Zajrzyjcie do naszego szkolnego sklepiku i podarujcie szkolną wyprawkę, a my niebawem pochwalimy się Wam, jak pięknie prowadzą zeszyty!
Wyobraź sobie, że każdego dnia w Twoim domu prąd jest dostępny tylko przez 2 godziny. I nigdy nie wiesz, o której godzinie się pojawi i kiedy zniknie. Nie możesz zagotować wody, włączyć pralki czy naładować telefonu. Po zmierzchu toniesz w ciemnościach we własnym mieszkaniu. A teraz wyobraź sobie, że w takich warunkach żyje 250 dzieci w Kasisi, które potrzebują nie tylko ciepła rodzinnego, ale też zwykłego, codziennego bezpieczeństwa. Zambia nie ma prądu, bo zmienia się klimat. Deszcze nie padają mimo, że już dawno powinny zacząć. Większość elektrowni to turbiny wodne, ale zbiorniki świecą pustkami. Dla nas to codzienna walka z ograniczeniami, które nie powinny być dotyczyć żadnego dziecka.