Ten chłopiec o wielkich zamyślonych oczach to Kenneth, Kasisjanin, który jest z nami od maleńkości. Jak ten czas leci – chłopiec niedługo skończy 10 lat! Kiedy do nas trafił jako niemowlę, był bardzo zaniedbany i wymagał pilnej opieki medycznej. Przez te lata opisywaliśmy każdy kroczek, który dla Kennetha stanowił nie lada wyzwanie – od koniecznego przybrania na wadze, przez wyjście obronną ręką z bardzo poważnej infekcji wirusowej, po wyjście z paraliżu. Wy również, a w szczególności rodzice adopcyjni chłopca, jesteście autorami tego sukcesu!
Właśnie powoli kończy się 2-tygodniowy wakacyjny pobyt chłopca w Domu, ale to nie znaczy, że upłynął on pod znakiem leniuchowania – Kenneth kilka razy uczęszczał na zajęcia fizjoterapii, dając z siebie naprawdę wszystko. To zuch chłopak.
Po zaangażowaniu i przede wszystkim uśmiechu wiemy, że jest wielkim fanem pomocy sensorycznych, które jakiś czas temu zafundowaliście dzieciom. Ponieważ na co dzień Kenneth ma problemy z koncentracją, tym bardziej byliśmy zdumieni, widząc, że udało mu się przez dłuższy czas wysiedzieć przed świetlnym ekranem przy kolorowej układance. W takich chwilach widzimy, że to, co robimy, i całe Wasze bezgraniczne wsparcie naprawdę ma ogromne znaczenie. Dzięki niemu, takie dzieci jak Kenneth mogą zawalczyć o każdy dodatkowy centymetr na mapie samodzielności.
Dziękujemy, że stwarzacie szanse dla takich dzieci, jak Kenneth. Że możemy na Was liczyć, kiedy pojawi się maluch o nowych, pilnych potrzebach, i że zawsze jesteście gotowi, żeby stworzyć dla dziecka prawdziwy Dom. Zajrzyjcie dziś do Kennetha – wyślijcie mu wsparcie i miłość, zostając rodzicami adopcyjnymi albo podarujcie przyrządy do fizjoterapii czy smaczne witaminy, które pozwolą mu codziennie rozwijać skrzydła!
Wyobraź sobie, że każdego dnia w Twoim domu prąd jest dostępny tylko przez 2 godziny. I nigdy nie wiesz, o której godzinie się pojawi i kiedy zniknie. Nie możesz zagotować wody, włączyć pralki czy naładować telefonu. Po zmierzchu toniesz w ciemnościach we własnym mieszkaniu. A teraz wyobraź sobie, że w takich warunkach żyje 250 dzieci w Kasisi, które potrzebują nie tylko ciepła rodzinnego, ale też zwykłego, codziennego bezpieczeństwa. Zambia nie ma prądu, bo zmienia się klimat. Deszcze nie padają mimo, że już dawno powinny zacząć. Większość elektrowni to turbiny wodne, ale zbiorniki świecą pustkami. Dla nas to codzienna walka z ograniczeniami, które nie powinny być dotyczyć żadnego dziecka.