Świętujemy urodziny Siostry Marioli

Data dodania: 15.07.2024
Siostro Mariolu!
Wczoraj całe Kasisi świętowało Twoje urodziny, a dziś my chcemy Cię mocno przytulić i podziękować. Za WSZYSTKO! Twoją obecność, miłość, i mądrość, jakimi otaczasz tych najmniejszych i odrzuconych. Przy Tobie uczą się najważniejszych rzeczy. Nawet gdy myślisz, że na Ciebie nie patrzą…
„Słyszałam, jak się modli i wiedziałam, że jest Bóg, z którym zawsze mogę porozmawiać, i nauczyłam się Mu ufać.
Widziałam, jak przygotowuje posiłek i zanosi go choremu dziecku i mnie, kiedy bolał mnie brzuch. Dowiedziałam się, że musimy sobie nawzajem pomagać i troszczyć się o siebie.
Widziałam, jak daje jedzenie biednym, i nauczyłam się pomagać potrzebującym.
Widziałam, jak podaje jedzenie naszym psom, Fredowi i Mayi, i nauczyłam się być życzliwa dla zwierząt.
Zobaczyłam, jak wieszała na ścianie obrazy chłopców (Jamesa i Jacoba oraz innych dzieci), a oni natychmiast chcieli namalować ich więcej.
Zrobiła dla mnie pyszną zupę, i dowiedziałam się, że małe rzeczy mogą być wyjątkowe w życiu.
Dziś wiem, że najważniejszych rzeczy dzieci się uczą, obserwując cię – gdy myślisz, że nie patrzą. Siostra Mariola była Mamą, o jakiej zawsze marzyłam. Dziś chciałabym, żeby wiedziała – gdy myślałaś, że nie patrzę, ja WIDZIAŁAM! Dałaś nam dom, kochałaś i nauczyłaś, że każdy potrzebuje miłości” – napisała dawna wychowanka Kasisi, Tamara.
Kochana Siostro! My też WIDZIMY codziennie i dziękujemy za możliwość towarzyszenia Ci w odzyskiwaniu świata dla tych najmniejszych i odrzuconych. Doskonale wiemy, skąd wśród dzieci tyle ciepła, empatii i dobra. Mocno ściskamy, ślemy najlepsze życzenia!!! Samego dobra, dużo zdrowia i sił!!! 💗

Paszport do przyszłości – podaruj szkolną wyprawkę!

Wyprawka to m.in. zeszyty, dzięki którym dzieci mogą uczyć się także w domu. To też własna para butów, które, gdyby nie Kasisi, musiałyby pożyczać od rodzeństwa. To w końcu pyszna, zdrowa kanapka w plecaku, która doda sił do wytężonej nauki. Dokładnie taka, jaką przygotowałaby ich mama. Taka, jaką możesz dziś właśnie stąd – z Polski – zapakować do ich plecaczka.