poznaj nasze

Cele statutowe

1. Inicjowanie i wspieranie nowatorskich rozwiązań w różnorodnych dziedzinach życia społecznego, a szczególnie w ochronie praw i wolności człowieka, w ochronie życia rodzinnego i profilaktyce społecznej dla ludności z biedniejszych regionów Afryki.
  2. Udzielanie pomocy społecznej, umożliwiającej zaspokojenie niezbędnych potrzeb osobom i rodzinom pochodzącym z biedniejszych regionów Afryki.
  3. Podejmowanie działań zmierzających do usamodzielnienia się osób i rodzin potrzebujących pochodzących z biedniejszych regionów Afryki oraz ich integracji ze środowiskiem i zapewniających życie w warunkach odpowiadających godności człowieka.
  4. Organizowanie i niesienie pomocy w każdym wymiarze, w szczególności pomocy bytowej, edukacyjnej i medycznej wśród osób z biedniejszych regionów Afryki, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z Domu Dziecka w Kasisi w Zambii.
  5. Działalność na rzecz organizacji, których cele są zbieżne z działalnością Fundacji, w szczególności tych, których celami statutowymi są szeroko rozumiane: organizowanie i niesienie pomocy w każdym wymiarze, w szczególności pomocy humanitarnej – bytowej, edukacyjnej i medycznej wśród ludności z biedniejszych regionów Afryki.
  6. Ochrona i promocja zdrowia wśród osób z biedniejszych regionów Afryki.
  7. Edukacja, oświata i wychowanie osób z biedniejszych regionów Afryki.
  8. Promocja i organizacja wolontariatu.
  9. Krzewienie wiedzy o historii, kulturze i walorach miejsc, do których dostarczana jest pomoc.
Cele statutowe

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!