Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Nadarzynie

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:
449,00 zł

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

1
Zadanie
Weź udział w lekcji
2
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
3
Zadanie
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

Do przeprowadzenia lekcji wykorzystany został wiersz Cypriana Norwida pt. „Moja piosnka (II),omawianym właśnie na lekcji języka polskiego w klasie drugiej. W wierszu tym podmiot liryczny mówi:
” Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów nieba,
Tęskno mi, Panie.”
Słowa te stały się mottem lekcji poświęconej tematyce marnowania żywności, min. chleba również. Zajęcia poświęciliśmy na omówienie prezentacji multimedialnej, wspólną dyskusję na temat problemu marnowania żywności na świecie. Obejrzeliśmy jeden z filmów o Kasisi, zaplanowaliśmy wspólne działania na rzecz niemarnowania żywności w przyszłości i dbania o środowisko naturalne w naszym najbliższym otoczeniu. Pomysły pojawiły się w dwóch filmach, nagranych przez uczniów i zamieszczonych na stronie fb LO Nadarzyn. W najbliższym czasie w szkole odbędzie się piknik, podczas którego uszyjemy ekologiczne torby z podkoszulków, a także zaprezentujemy potrawy, w których wykorzystamy resztki jedzenia, które mamy w domu.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Rozświetlmy Kasisi!

Wyobraź sobie, że każdego dnia w Twoim domu prąd jest dostępny tylko przez 2 godziny. I nigdy nie wiesz, o której godzinie się pojawi i kiedy zniknie. Nie możesz zagotować wody, włączyć pralki czy naładować telefonu. Po zmierzchu toniesz w ciemnościach we własnym mieszkaniu. A teraz wyobraź sobie, że w takich warunkach żyje 250 dzieci w Kasisi, które potrzebują nie tylko ciepła rodzinnego, ale też zwykłego, codziennego bezpieczeństwa. Zambia nie ma prądu, bo zmienia się klimat. Deszcze nie padają mimo, że już dawno powinny zacząć. Większość elektrowni to turbiny wodne, ale zbiorniki świecą pustkami. Dla nas to codzienna walka z ograniczeniami, które nie powinny być dotyczyć żadnego dziecka.

uzbieranych:
98 342 zł
potrzebujemy:
210 000 zł