* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.
W ramach tegorocznego Ozłacamy Kasisi uczniowie wzięli udział w trzech warsztatach o tematyce ekologicznej: Lśniące diamenty i czarne kawałki węgla- o skarbach Ziemi, Na balu Ekologów, Misja ratowania Ziemi- co zamierzamy zrobić?
W trakcie warsztatów stosowane były takie formy pracy jak: zgadywanka, zgaduj – zgadula, debata, praca w grupach lub indywidualna. Uczniowie także brali udział w debacie jako przedstawiciele stworzonej przez siebie organizacji pozarządowej. Podali propozycje działań, których głównym celem jest zmniejszenie problemu głodu na świecie.
Główny cel cyklu warsztatów to uświadomienie uczniom, że problem głodu nierozerwalnie jest związany z zasobami naturalnymi naszej planety, które należy chronić. Warto rozpocząć od indywidualnych działań w najbliższym otoczeniu- stopniowo przekształcać swój dom w dom ekologiczny- podejmując długofalowe działania, np. kupuję napoje w butelkach zwrotnych, zawsze gaszę światło, gdy wychodzę z pokoju, zbieram makulaturę, używam tylko dezodorantu w kulce i inne.
Wyobraź sobie, że każdego dnia w Twoim domu prąd jest dostępny tylko przez 2 godziny. I nigdy nie wiesz, o której godzinie się pojawi i kiedy zniknie. Nie możesz zagotować wody, włączyć pralki czy naładować telefonu. Po zmierzchu toniesz w ciemnościach we własnym mieszkaniu. A teraz wyobraź sobie, że w takich warunkach żyje 250 dzieci w Kasisi, które potrzebują nie tylko ciepła rodzinnego, ale też zwykłego, codziennego bezpieczeństwa. Zambia nie ma prądu, bo zmienia się klimat. Deszcze nie padają mimo, że już dawno powinny zacząć. Większość elektrowni to turbiny wodne, ale zbiorniki świecą pustkami. Dla nas to codzienna walka z ograniczeniami, które nie powinny być dotyczyć żadnego dziecka.