Alice 20 l

Urodziny: 08.06.2003
W Kasisi od: 11.10.2004

Alice trafiła do Kasisi po śmierci matki. Osierocenie to nie jedyny ból, z jakim musi się mierzyć. Dziewczynka urodziła się z porażeniem mózgowym, bardzo długo nie mogła chodzić. Po długotrwałej i niełatwej dla niej fizjoterapii zaczęła się poruszać, ale wciąż ma niedowład prawej strony ciała. W jej młodym organizmie znajduje się jednak niezłomny duch. Jest niezwykle uparta i wytrwała w walce z chorobą: systematycznie wykonuje nie zawsze przyjemne ćwiczenia rehabilitacyjne. Bez względu na ograniczenia lubi zabawy ruchowe i wyzwania, jakimi są dla niej obowiązki domowe. Bardzo lubi czytać. Każde wykonane zadanie jest dla niej powodem do radości.

LUTY 2024
Skończyła siódmą klasę w szkole specjalnej. Nie osiągnęła spektakularnych wyników. Ledwo zdała. Teraz idzie na kurs, na którym nauczy się robić biżuterię, szydełkować, etc. Alice bardzo lubi takie robótki ręczne, mamy nadzieję, że się w tym spełni.
LIPIEC 2023
Alice chodzi do szkoły, w której mimo niepełnosprawności, świetnie sobie radzi. Jest zadowolona z życia. Nie oczekuje żadnej taryfy ulgowej. To naprawdę bardzo dzielna dziewczyna!
GRUDZIEŃ 2022
Mimo częściowego paraliżu, jest bardzo samodzielna. Nie oczekuje, że na każdym kroku ktoś jej pomoże, radzi sobie ze wszystkim sama, zarówno w życiu jak i w szkole.
LIPIEC 2022
Chodzi do szkoły specjalnej w Lusace razem z Judy, Mapalo i Doris. Do Kasisi przyjeżdża na weekendy i dłuższe wakacje. W szkole najbardziej lubi naukę pisania i czytania. W przyszłości chciałaby zostać nauczycielką.
CZERWIEC 2021
Jest w piątej klasie. Chce zostać nauczycielem angielskiego. Lubi zajmować się maluchami. Bardzo dużo się modli.
STYCZEŃ 2020
Chodzi do piątej klasy w szkole specjalnej. Mieszka w House of Mercy. Bardzo wydoroślała.
GRUDZIEŃ 2016
Załatwiamy Alice szkołę dla dzieci niepełnosprawnych. Od stycznia razem z Mapalo zaczną naukę w specjalnej szkole w Lusace.
CZERWIEC 2016
Cały czas chodzi na fizjoterapię.
CZERWIEC 2015
Dziewczynka ma fizjoterapię każdego dnia. Dostała specjalny aparat na nogę, który umożliwia jej poprawne chodzenie. Bierze udział we wszystkich zabawach. Nie pozwala sobie na opuszczanie zajęć. Chodzi do trzeciej klasy.

Kosz warzyw

Kosz warzyw