• Augustine 14L

  Urodził się 5.05.2003r. Trafił do Kasisi w kwietniu 2014 roku, jest chory. Jego matka zmarła, a ojciec zniknął. Chodzi do pierwszej klasy. Na początku był niepewny, było mu bardzo trudno, ponieważ nie znał lokalnego języka ani języka angielskiego, ale już zadomowił się w Kasisi. Pochodzi z północy kraju ze szczepu Bemba.

  Co u mnie słychać? 

  CZERWIEC 2015r.

   

  Jest bliźniakiem Elizy. Nauczył się mówić w języku Nyanja i po angielski. Lubi trenować język. Bardzo tęsknił za swoim bratem i chciał iść do domu, teraz brat odwiedza go od czasu do czasu, a Augustine czuje się już w Kasisi jak u siebie w domu.

   

  STYCZEŃ 2016r.

  Augustin nigdy na nic się nie skarży, ale wyniki jego badań ostatnio znacznie się pogorszyły... Podczas wizyty Szymona w Kasisi, chłopiec korzystając z pomocy Samsona (bo angielski jeszcze kiepsko mu idzie) - nieśmiało zapytał, czy Szymon mógłby Wam powiedzieć, że on chciałby mieć więcej przyjaciół w Polsce...:) I czy mógłbym Was poprosić, żebyście pisali do niego listy, więcej listów... 

  Nasz Augustin dopytywał czy w Polsce mamy słonie i lwy, co to są lasy, i czy niedźwiedzie u nas są brązowe, czy białe... Może ktoś z Was mu to wszystko kiedyś bardzo szczegółowo opisze... :)

   

   

  Adoptowali materialnie

  Adoptowali duchowo

  Partnerzy