Claudia 8 l

Urodziny: 19.05.2015
W Kasisi od: 24.05.2015

Claudię przyniesiono do Kasisi, gdy miała zaledwie kilka dni. Jej ojciec zmarł w marcu 2015r. Matka została bez domu i środków do życia z czworgiem dzieci.

MARZEC 2024
Uczęszcza do drugiej klasy i jest naprawdę świetna w nauce. Choć jeszcze młoda, ma w sobie dużą powagę. Ostatnio Claudia oddała swoją ulubioną lalkę innej dziewczynce. To gest, który odzwierciedla jej empatię i gotowość do pomagania innym. Choć mogłoby to wydawać się trudne, dla niej ważniejsze było szczęście innej osoby niż własne przyjemności.
LIPIEC 2023
Bardzo dobrze się uczy. Ze szkoły wciąż napływają pochwały dotyczące zaangażowania w naukę oraz zachowania Claudii. W domu również jest bardzo pomocna, zawsze można na nią liczyć.
STYCZEŃ 2023
Ma się dobrze. Jest bardzo inteligentna, najlepsza w całej klasie. Lubi sama o sobie decydować. Zdeterminowana. Jak coś zaplanuje, to musi to wykonać.
STYCZEŃ 2022
Claudia jest zdrowa i pełna pomysłów. Bardzo lubi rysować i skakać na skakance.
CZERWIEC 2021
Nikt o nią nie pyta. Matka, która przywiozła dziewczynkę do Kasisi, nie interesuje się nią. Claudia chodzi do pierwszej klasy do szkoły poza Kasisi. Jest szczęśliwym dzieckiem, dobrze jej idzie nauka. Jest bardzo koleżeńska i pomysłowa.
MAJ 2019
Jest piękną dziewczynką. Chodzi do domowego przedszkola. Lubi grać w piłkę, malować, śpiewać i oglądać bajki.
LIPIEC 2018
Jest już w ST Edmund’s House. Chodzi do przedszkola, jest bardzo zadowolona.
CZERWIEC 2017
Dziewczynka jest rezolutna i samodzielna, cały czas biega. Mama Claudii zadzwoniła pierwszy raz od kiedy ją przywiozła do Kasisi, jeszcze ani razu nie odwiedziła córki.
CZERWIEC 2016
Dziewczynka jest chorowita. Często ma zapalenie płuc. Trzeba być czujnym jeśli chodzi o jej zdrowie.
CZERWIEC 2016
Claudia napędziła dziś całemu Kasisi strachu. Nad ranem dostała wysokiej gorączki, silnych drgawek, prawie przestała oddychać. Po czym dołączyła do coraz liczniejszego grona tych, którym życie uratował pierwszy zakup naszej Fundacji, kasiski ambulans. Siostra Mariola wiozła ją na sygnale do szpitala. Mniej więcej w 2/3 drogi, w Chelstonie, mała znów wpadła w stan drgawkowy i znów zatrzymała się oddechowo. Do szpitala natychmiast przyjechała dr Sahar. Okazało się, że Claudia ma malarię mózgową. Dziś wieczorem czuje się już dużo lepiej, jest przytomna, podobno siedzi na łóżku i powtarza do swojej opiekunki: "Bella, Bella!". :) Jutro może będzie już mogła wrócić do domu. Trzymajcie za nią kciuki.

Babka wielkanocna

Ewa Rutka

Izabela Madzio

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!